26 maja 2017 amazurek

Jak odbudować mięśnie twarzy

Nasza twarz składa się z ponad 50 mięśni. Z wiekiem mięśnie te zanikają. Tracimy około 30- 40 % ich masy. Nie pozostaje to obojętne na nasz wygląd. Wraz z utratą mięśni czoło się obniża, opadają powieki, boki podbródka stają się obwisłe, usta wąskie z opadającymi kącikami. Pojawia się drugi podbródek. Twarz staje się szczupła, pociągła i pokryta zmarszczkami. Zwiotczałe i zanikające mięśnie są tak inwazyjne, że stosowanie nawet najlepszych kosmetyków nie przyniesie już oczekiwanych efektów.

W celu utrzymania jędrności twarzy, jej krągłości i uniesionego konturu konieczna jest rozbudowa i utrwalenie mięśni. Można to uzyskać tylko wtedy, kiedy mięśnie twarzy pracują ponad przeciętnie – w trakcie ćwiczeń odczuwa się ich ból, a przynajmniej drżenie lub pulsowanie. Mocna stymulacja mięśni powoduje, iż naczynia krwionośne zaczynają rozbudowywać swoją sieć, dzięki czemu następuje zwiększone dostarczenie energii do komórek. Do mięśni szybciej dostarczamy ich budulec, co skutkuje powiększeniem ich masy i zwiększeniem objętości twarzy. Jędrna i pełniejsza twarz daje natomiast gwarancje młodszego wyglądu.

Skutecznych metod odbudowania mięśni twarzy naucza Christa Gugler. Trenerka przez lata testowała różne metody, by ostatecznie opracować 12 intensywnych ćwiczeń, które poprawiają kondycje mięśni i wpływają odmładzająco na nasz wygląd. Swoją cenną wiedzę i doświadczenie posumowała w książce „Lifting bez skalpela- trening mięśni twarzy”, do lektury której serdecznie zachęcam.
null

ZAPISY

Skontaktuj się ze mną!

511 815 444
Warszawa