13 stycznia 2017 amazurek

Trendy w makijażu 2017

Nadchodzący sezon zapowiada na twarzy bogatą ferie barw. Nie zabraknie również nieodzownej klasyki, ujętej w nieco inny sposób niż zazwyczaj.

DISCO beauty

Trend disco, popularny w latach 80 wprowadza na wybiegi makijaż we fioletowych, zielonych i niebieskich cieniach. Mile widziane są też metaliczne elementy, szczególnie w postaci brokatu na oczach i ustach nałożonego jakby od niechcenia lub złotych i srebrnych linerów i cieni. Całkowitą nowością są – Uwaga! -„mokre powieki”. Efekt ten w warunkach domowych możemy uzyskać nakładając na ulubiony cień bezbarwny błyszczyk. Podkreślamy również poliki, najlepiej w kolorze różu.
null

Akcent USTA

Moda na zdecydowane usta szczególne w czerwonych odcieniach jest nieodzownym elementem każdego sezonu. W tym roku temat ten został przedstawiony jednak w bardzo bogatych odsłonach.
U Dolce & Gabbana usta mają zatarte granice, są nieco rozmazane. Efekt „miękkich” usta optycznie nadaje im objętości i wydobywa esencje beztroskiej, nieco niedbałej młodości.
Chanel stawia na różowe szminki, matowe i jak na ponad 100 letni dom mody przystało idealnie wypracowane.
W trendach powraca efekt colorblockingu, czyli awangardowego połączenia jaskrawych, z pozoru nie pasujących do siebie kolorów, tonów zimnych z ciepłymi, jak np. pomarańczy i różu, intensywnego różu z czerwienią, turkusu z wyrazistą ultramaryną, soczystego pomarańczy z delikatnym fioletem albo fuksji z ostrą żółcią. Wizażyści tworzą na wybiegach nowoczesne zestawienie dwóch odrębnych kolorystycznie warg.
Technika bazująca na łączeniu różnych kolorów świetnie się też sprawdzi w makijażu ust typu ombre, który w przeciwieństwie do kontrastowych warg jest płynnym przejściem tonalnym kolorów jeden w drugi. Gradienty barw mogą mieć formę centralną lub asymetryczną.

Podkreślone usta występują w połączeniu ze zmatowioną skórą, pokrytą bardzo delikatnym, podkładem oraz minimalistycznym, wręcz niewidocznym makijażem oczu.

CZARNY LINER

To co wcześniej było domeną makijażów wieczorowych – kreska na linii wodnej, obecnie wchodzi jako silny motyw w makijażu w ogóle, zarówno na dzień, jak i na noc. Nadal dominuje trend czarnej kreski. Im bardziej śmiała i graficzna, tym lepsza.

ZAPISY

Skontaktuj się ze mną!

511 815 444
Warszawa