23 lipca 2016 amazurek

Tontouring

Technika tontouringu polega na modelowaniu twarzy za pomocą samoopalaczy. Jest ona świetną alternatywą dla zwykłego konturowania bronzerem, szczególnie dla osób z nieskazitelną cerą, która jest dobrze nawilżona i nie ma większych problemów. Zapewnia twarzy trwały (do 7 dni) efekt optycznego wyszczuplenia i wysmuklenia.
Metoda tontouringu składa się z dwóch etapów. Pierwszy ma na celu nałożenie w sposób równomierny jaśniejszego samoopalacza na całą twarz, szyję i dekolt. Następnie w miejscach, które normalnie konturujemy bronzerem nanosimy ciemniejszy samoopalacz. Po około 4-6 h działania samoopalacza, uzyskujemy trwały, na maksymalnie 7 dni efekt konturowania twarzy.
Metoda ta pozwala pasjonatką modelowania twarzy, zaoszczędzić nad ranem sporo czasu. Przy tonturingu ich makijaż może się ograniczyć wyłącznie do lekkiego wyrównania kolorytu skóry kremem BB i skupieniu się na makijażu oka. Należy pamiętać jednak, iż samoopalcz jest bardzo wymagający jeżeli chodzi o strukturę skóry, która właściwie musi być nieskazitelna, aby zapewnił jej równomierny, piekny efekt opalenizny. Przed tonturingiem konieczny jest peeling twarzy, w celu uzyskania idealnej gładkości skóry. Powinna mieć ona również zachowaną odpowiednią równowagę hydro-lipidową, być odpowiednio nawilżona i natłuszczona, aby samoopalacz nie osadzał się za mocno w porach. Cera nie może posiadać suchych partii i podrażnień, a tym bardziej mocniejszych zmian chorobowych w postaci krostek, atopowych zapaleń, czy wszelkich wyprysków. W przeciwnym razie samoopalacz będzie wyglądał nierównomiernie i raczej odejmie nam uroku, aniżeli doda.
Do aplikacji samoopalacza na całą twarz, szyję i dekolt, najlepiej wybrać produkt o lekkim zabarwieniu ( np. samoopalacz w mleczku Sun Ozon). Na partiach konturowania lepiej jest użyć preparat o ciemnym zabarwienie, dzięki czemu dokładnie zobaczymy miejsce aplikacji i będziemy w stanie wszystko dobrze zesmużyć ( St. Moriz Dark, w formie żelu). Do rozcierania ciemnego samoopalacza polecam pędzel np. Hakuro H50S, lub dla uzyskania jeszcze większej precyzji pędzel Real Techniques- Sculpting Brush. Do aplikacji jaśniejszego produktu na całą twarz wystarczą nasze dłonie.

ZAPISY

Skontaktuj się ze mną!

511 815 444
Warszawa