22 czerwca 2017 amazurek

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy już od dawna nie jest  tendencją w makijażu, a  integralną częścią procesu nakładania makeup’u. Jeszcze kilkanaście lat temu  technikę tę stosowano wyłącznie w telewizji i do sesji zdjęciowych. Obecnie, dzięki bogatej palecie kosmetyków, metoda konturowania stała się bardzo powszechna i z powodzeniem stosuje się ją nawet na co dzień, nie wyglądając przy tym karykaturalnie.

Noggin is a growth factor secreted by sma-positive smn-1 cells that is believed to play a role in mesoderm development. Some of the side effects can include a farmaciata viagra signora temporary drop in muscle mass and a decrease in your hdl-c level. Buy clomid for sale cheapest and cheap clomid and buy cheap clomid, buy clomid for cheap free shipping and save.

Sildenafil has been reported to be effective in more than 50% of those who use it regularly, according to a study published in the august, 2006 issue of clinical cardiology. We http://collegiogallio.it/53573-cialis-5-mg-assunzione-sempre-55378/ have now completed every step and the order is now in your hands. If you are worried about the possible side effects of atorvastatin, talk to your doctor.

Konturowanie twarzy można wykonać za pomocą produktów kremowych (korektorów, podkładów) lub sypkich (pudrów, bronzerów), przy użyciu skrajnych kolorów – bardzo jasnych i bardzo ciemnych.

Zdecydowanym atrybutem produktów kremowych jest ich wyjątkowa zdolność  stapiania się ze skórą. Dzięki bezpośredniemu nakładaniu kosmetyków na twarz, uzyskujemy również znacznie mocniejszą trwałość w stosunku do produktów sypkich, którymi jedynie oprószamy twarz po powierzchni.

Mocne konturowanie za pomocą bardzo kontrastowych i ciężkich produktów nadal  zarezerwowane jest wyłącznie do sesji zdjęciowych, filmów, makijażu studyjnego i teatralnego. Profesjonalnym produkcjom  towarzyszy bardzo ostre i mocne światło. Mimo, iż na żywo widać na twarzy grubą warstwę kosmetyków,  w obiektywie wygląda ona pięknie. W codziennym konturowaniu stosujemy znacznie lżejsze kosmetyki i łagodniejsza przejścia.

Technika modelowania

Za idealny kształt  twarzy uważa się owal. Wszystkie pozostałe kształty, jak buzia: kwadratowa, okrągła, eliptyczna, prostokątna, trójkątna, trapezoidalna, w kształcie serca, modeluje się w taki sposób, aby uzyskać poprzez złudzenie optyczne efekt  idealnej twarzy owalnej. Zgodnie z zasadami optyki ciemne kolory pomniejszają, dodają głębi, jasne natomiast poszerzają, dając efekt wysunięcia  do przodu. Ciemniejsze kosmetyki nakładamy zatem w miejscach, które chcemy schować. Najczęściej jest to obszar pod kością policzkową, linia czoła, linia żuchwy i boki nosa. Jaśniejsze produkty nakładamy na tych partiach twarzy, które są najbardziej  płaskie, czy wręcz zagłębione, aby stały się bardziej wypukłe i  wyszły na pierwszy plan. Jest to  dolna linia oczu wraz z zewnętrznym kącikiem, środek brody, czoło, grzbiet noska i okolice pod linią brwi.


Po miejscowym nałożeniu kontrastowych produktów, przechodzimy do  ich blendowania, w celu uzyskania miękkich przejść tonalnych. Do tego celu najlepiej się sprawdzi gąbeczka, np. beauty blender lub świetny jej odpowiednik – blend it. Wykonujemy przy tym ruchy stempelkowe, które zbierają nadmiar produktu oraz co najważniejsze – pięknie stapiają kosmetyk ze skórą. Technika stempelkowania jest dobra dla każdej cery, bez względu na wiek oraz jej stan.  Szczególnie dobrze sprawdzi się jednak na cerze z problemami. Ruchy stempelkowe doskonale kumulują pigment w jednym miejscu, przez co możemy idealnie zamaskować krostki, naczynka, a nawet mocne przebarwienia.
Jeżeli cera jest ładna, pozbawiona jakichkolwiek zmian do rozmiękczania produktów można również użyć pędzelka do podkładu.

Na koniec modelowania utrwalamy twarz transparentnym pudrem, delikatnie oprószając  ją pędzelkiem. Jeśli zależy nam na mocnym utrwaleniu, wklepujemy puder gąbeczką. Utrzymując grubą warstwę pudru przez kilka minut na twarzy, uzyskamy wyjątkowo mocny efekt utrwalenia i wzmocnienia kontrastów.

zobacz Baking

ZAPISY

Skontaktuj się ze mną!

511 815 444
Warszawa