13 czerwca 2017 amazurek

Na czym polega baking w makijażu

„Metoda pieczenia” z ang. zwana baking nie wymaga żadnych skomplikowanych instrukcji kulinarnych, chociaż z pieczeniem ma nieco wspólnego. Niezbędnymi narzędziami do bakingu jest bowiem duża ilość białego proszku – pudru, najlepiej transparentnego oraz duża dawka cierpliwości.

Po zastosowaniu podkładu na całą twarz i miejscowo korektora rozświetlającego, nakładamy wilgotną gąbeczką (np. beauty blender), ruchami wklepującymi, grubą warstwę pudru, na wybrane obszary twarzy, które optycznie chcemy wydobyć z głębi. Elementami, które rozjaśniamy są przede wszystkim obszary pod oczami, nad linią żuchwy, broda, środek czoła, grzbiet nosa.
Metoda baking’u pozwala grubej warstwie pudru siedzieć na twarzy 10-20 minut, aby ciepło ciała umożliwiło kosmetykowi łatwiejsze stopienie się ze skórą . Puder pod wpływem czasu i ciepła staje się bardziej zintegrowany z korektorem i podkładem dzięki czemu uzyskuje dużo skuteczniejszą trwałość makijażu, niż podczas tradycyjnego, szybkiego oprószania pudrem. Na koniec nadmiar pudru ściągany jest miękkim pędzlem.
Metoda bakingu jest idealnym dopełnieniem konturowania twarzy, szczególnie w przypadku mocnych makijażów fotograficznych oraz makijażów wieczorowych, w których zależy nam na trwałości.

ZAPISY

Skontaktuj się ze mną!

511 815 444
Warszawa